Srbija osvojila zlatnu medalju pobedom nad Hrvatskom: 11:4

Vaterpolo reprezentacija Srbije je u napetoj atmosferi na svetkom prvenstvu u vaterpolu savladala selekciju Hrvatske!

Testoviautomobila RS LOGO

Hrvatska je nizala promašaje u drugoj četvrtini, u kojoj nije uspela da postigne pogodak, a tačku na prvo poluvreme golom stavlja Filipović za 5:2.

Stefan Mitrović golom otvara treću četvrtinu. Hrvatska posle dužeg vremena postiže gol i zaostatak smanjuje preko Sukna, ali odmah uzvraća Ćuk i Srbija sa igračem više dolazi do novih plus četiri (7:3).  Četiri gola prednosti za Srbiju Pijetlović vraća polovinom poslednje četvrtine. Srbija igra sve bolje, novi gol postiže Prlainović, a u listu strelaca upisuje se i Aleksić. Tačku na meč stavio je Jakšić – 11:4. Srbija je postala prvak sveta i na taj način nastavila sjajan niz uspeha koje ovog leta prave naše sportisti!