Srbija je “bogata” zemlja pa ima novca za bacanje. Ministarka saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović tvrdi da je za Koridor 10 svojevremeno izdvojena 1,1 milijarda evra, a da će, kada bude završen, ispasti da je mogao da se uradi koridor i po.
Odštetni zahtevi i loša eksproprijacija prilikom izgradnje Koridora 10 koštali su državu najmanje pola milijarde evra, rekla je ministarka Zorana Mihajlović. “Poreska uprava radi procenu vrednosti imovine koja treba da bude izuzeta, ali ne postoji jedinstvena metodologija, pa se ljudi žale i dobijaju sudske sporove. I to je veliki novac”, rekla je ministarka.
Zamislite vi taj narod, ljudi se žale, ljudi traže spas na sudu, a sud potvrđuje da je država htela da ih ošteti, i donosi presude u ime tih ojađenih ljudi.
Ministarka je još dodala da se suma koju treba isplatiti ljudima za lošu eksproprijaciju zbog izgradnje mosta Zemun-Borča meri milionima dolara.
Da li je bilo možda rešenje da se sve to otme ljudima? Za neke više ciljeve? Za propale banke država ima novca. Za ove ljude nema. Za prevarane ljude kojima banke dere kožu sa leđa zbog lihvarskih kredita u švajcarskim francima (koji su zabranjeni, ali banke i dalje naplaćuju rate i kamate) država nema rešenja, i nema novca.
Domaće firme do sada nisu mogle da dobiju poslove na Koridoru 10 jer su strane firme nudile damping-cene, i to država nije u stanju da reši. Strancima posao, a nama besposlica i glad? Drugim rečima, država hoće da uzme zemljište ispod svake cene, i da onda omogući stranim firmama da grade auto put, i da zarađuju?
Šta vi mislite?
Obrtni moment – Šta je to?
Izbor polovnog automobila: Auris ili Corolla?
Kakav je Peugeot 307 2.0 HDI 66KW ?
Ivana Topalović zasenila FIAT 500X
Andreja doo nudi najbolje akumulatore na sajmu – 2015
Ako i vama treba detaljna analiza nekih automobila, precizno poređenje na nekolikostranica, onda pošaljite pitanje u rubriku Pitajte Aleksandra Todorovića (klikni ovde).
Saveti: Potrošnja ulja u motoru
Upozorenje!: 90% oglašenih automobila ima vraćenu kilometražu
Polovnjak: VW Golf IV
Koji je idealan Euro 3 polovnjak?
TESTIRALI SMO: Renault Clio IV 1.5 DCI
TESTIRALI SMO: Nissan Juke 1.2 DIG-T
TESTIRALI SMO: novu Toyotu Yaris 1.3
TESTIRALI SMO: Škoda Rapid 1.2
POSTAVITE DRAGI ČITAOCI I VI PITANJE (KLIKNITE OVDE).
Plivajući zamajac: problem na Octaviji 1.9 TDI
Golf III 1.9 SDI mi trese?
Da li kupiti Mondeo 1.8 TDCI sa 143.000 km?
Kakva je ova Honda Civic iz oglasa?
Da li vredi kupiti VW Touran 1.9 TDI iz 2007.god?
Kupujem polovan auto: Cruze Vs Fluence
Kakva je ova Corsa iz oglasa? Da li je Golf IV dobra kupovina?
G.Todoroviću preporučite mi karavan za 4.000€
Plivajući zamajac: sve prevare
Pitali ste A.Todorovića: Grande Punto 1.2 Vs Clio 3 1.2 16V?
Renault Capture ili Škoda Yeti?
Remont plivajućeg zamajca
Kupujem polovan automobil: šta da kupim Peugeot 406 ili Lybru?
Polovni automobili: G.Todoroviću uporedite mi Accord 2.0 i Octaviju II 1.9 TDI





